Vrije Academie 't Pad

Bijscholing Rouw en Verlies

Bijscholing

Vijfdaagse Cursus / Bijscholing Rouw En Verlies

Rouw en verliesverwerking met behulp van een creatief proces

Hoe helpt creativiteit in processen van rouw en verlies? Verdriet dat niet geuit is, kan tot verschillende klachten leiden, zoals vereenzaming, depressie en ziekte. Door creatief te werken kan iemand in contact komen met beelden uit het onbewuste. Deze beelden vertellen wat van binnen leeft en niet te uiten is met woorden.

De ervaring leert dat dit een helende manier is om met verlies en rouw om te gaan. We gebruiken creatieve middelen zoals tekenen, uitbeelden met materialen (kleurpotloden, pastelkrijt, oliepastelkrijt, bijenwasblokjes), collages, boetseren, schrijven en lichaamswerk. Onze werkwijze is gebaseerd op ACT; bekijk ook ons andere cursusaanbod.

Hoofd, hart en handen

In de lessen werken wij met hoofd, hart en handen: deelnemers brengen hun eigen (verlies)ervaringen in, verwerken deze via opdrachten en reflecteren daarop. Dit creeert een noodzakelijke leerervaring.

Rouw en Verlies cursus

Praktische Zaken

Data

Zaterdagen 3, 17, 31 oktober en 21, 28 november 2026

Tijd

10.00 tot 16.30 uur

Prijs

EUR 695,- (incl. syllabus)

Materialen

Inclusief papier en boetseerklei. Exclusief overige materialen zoals kleurpotloden, bijenwaskrijt, pastel- en oliepastelkrijt.

Laden...
Yvonne Bal

Yvonne Bal

Docent

Yvonne Bal is psychosociaal therapeut beeldend en rouw- en verliesdeskundige. Met jarenlange ervaring in het begeleiden van mensen in rouwprocessen combineert zij creatieve therapie met inzichten uit de psychologie. Haar warme en betrokken aanpak helpt deelnemers om op een veilige manier in contact te komen met hun verdriet.

Academie sfeer

Wil je meer informatie over onze opleidingen, cursussen of heb je andere vragen?

Pauline (secretariaat) en Marjan (directeur) staan je graag te woord.